Impregnat do drewna budowlanego

Impregnat do drewna budowlanego

 

Impregnat do drewna budowlanego

Skuteczne zabezpieczenie przed grzybami i owadami to podstawa wszystkich konstrukcji drewnianych. Impregnat do drewna budowlanego V33 jest idealnym podkładem pod produkty wykończeniowe, takie jak: lazura, lakier czy olej.

 

 

Charakterystyka

 

Przeznaczenie

Impregnat do drewna budowlanego V33 przeznaczony jest do drewna w 1, 2 i 3 klasie użytkowania, tj. wewnątrz i na zewnątrz, do elementów drewnianych nie mających bezpośredniego kontaktu z gruntem ani wodą powierzchniową, ale narażonych na częste bądź okresowe nawilżanie. Doskonale nadaje się do stosowania na wszystkie typy drewna konstrukcyjnego, np. na więźbę dachową, belki, dźwigary, elewacje drewniane, okna, bramy.

Właściwości

 • Produkt skutecznie chroni drewno przed grzybami podstawczakami rozkładającymi drewno oraz owadami – technicznymi szkodnikami drewna (chrząszczami i termitami).
 • Może być stosowany w celu zwiększenia ochrony biobójczej drewna, pod produkty wykończeniowe, np. lazurę, lakier, olej.
 • Postać użytkowa: płyn.

 

 • 15 min - między warstwami
 • 5 m2
 • 1l
  5l
  25l
 • woda

Zastosowanie

 

Przygotowanie

Drewno poddane impregnacji nie może posiadać żadnej powłoki, powinno być surowe, czyste i suche.
– drewno lakierowane, pokryte lazurą lub farbą: usunąć warstwy lakieru, lazury lub farby mechanicznie lub za pomocą specjalnych środków do usuwania starych powłok lakierniczych; Powierzchnię przemyć wodą, pozostawić do wyschnięcia na 24 godziny, a następnie przeszlifować i odpylić.
– drewno woskowane: usunąć wosk z powierzchni drewna, przeszlifować i odpylić.
– drewno wcześniej impregnowane: nie zalecamy impregnacji na innego typu produkty; Prosimy skontaktować się z naszym działem technicznym. Nie należy nakładać na drewno woskowane i olejowane.

Aplikacja

Do zabezpieczenia nowego lub zdrowego drewna:
Nałożyć pędzlem dwie warstwy Impregnatu do drewna budowlanego na całą powierzchnię. Pierwszą warstwę nanieść pędzlem na czystą, zdrową, odkurzoną powierzchnię. Pęknięcia i uszkodzenia drewna należy szczególnie starannie zakonserwować. Wydajność produktu 200 ml/m2 (2 warstwy, wydajność ok. 1 l/5 m2) w celu zabezpieczenia przed grzybami podstawczakami i owadami – technicznymi szkodnikami drewna (chrząszczami, termitami).

Nakładanie na drewno zainfekowane:
1. Usunąć kruche i stoczone przez owady części drewna szlifując je lub wycinając, elementy mocno uszkodzone wzmocnić lub zastąpić nowym drewnem.
2. Nałożyć trzy warstwy na całą powierzchnię za pomocą pędzla. Do trudno dostępnych miejsc należy użyć pistoletu natryskowego. Wydajność produktu 300 ml/m2 (3 warstwy, wydajność ok. 1 l/ 3 m2) w celu zwalczania owadów – technicznych szkodników drewna (oprócz termitów) na drewnie już zainfekowanym.
Następną warstwę Impregnatu do drewna budowlanego V33 nakładamy po 15 minutach, a warstwę wykończeniową po 12 godzinach.

 

 

Porady

W przypadku impregnacji drewna konstrukcyjnego wewnątrz pomieszczeń konieczne jest wietrzenie pomieszczeń przez 72 godziny, a w przypadku niesprzyjających warunków aż do zaniku zapachu.

 

Góra strony