Porady

Malowanie podłogi betonowej w garażu

Farba do podłóg o wysokiej odporności V33 to odpowiedź na podwyższone wymagania i problemy związane z posadzkami garażowymi. Farba jest odporna na obciążenia ruchem samochodów oraz uderzenia, zadrapania, ścieranie, plamy i gorące opony.

Malowanie podłogi betonowej w garażu
krok 1

Test kropli wody

Przed pomalowaniem podłogi należy przetestowac powierzchnię i sprawdzić jej porowatość, w celu określenia wymaganej ilości farby i przyczepności podłogi. Wylej kroplę na powierzchnię. Jeśli woda jest pochłaniana, oznacza to porowatą powierzchnię podłogi.

krok 2

Przed malowaniem podłogi betonowej

Przed pomalowaniem posadzki cementowej należy ją dokładnie oczyścić, usunąć kurz i pył oraz odtłuścić. Jeżeli w teście kropli wody, woda nie jest wchłaniana, należy zwiększyc porowatość powierzchni poprzez zastosowanie roztworu kwasu chlorowodorowego i wody, a następnie go spłukać.

krok 3

Zabezpieczenie ścian

Zabezpiecz dolne krawędzie ścian za pomocą taśmy malarskiej. Zastosuj szaroką taśmę, dobrze przylegającą do podłoża.

krok 4

Malowanie krawędzi podłogi

Farbę dokładnie wymieszaj za pomocą mieszadła. Malując pierwszą warstwę farbę należy rozcieńczyć 5% benzyną lakową. Rozpocznij od malowania krawędzi podłogi. Nakładaj farbę w temp. 10-25C

krok 5

Malowanie podłogi za pomocą wałka.

Nakładaj farbę na podłogą za pomocą wałka ( fibra 15mm). Rozpocznij od narożnika znajdującego się najdalej wyjścia. Pozostaw do wyschnięcia na 24 godz.

krok 6

Nakładanie drugiej warstwy

W celu uzyskania lepszego rezultau należy delikatnie zmatowić powierzchnię za pomocą papieru ściernego (150). Na bardzo porowatych podłożach może być konieczna trzecia warstwa.

Góra strony