Porady

Malowanie płytek podłogowych

Nie trzeba skuwać starych płytek i układać nowych aby wyremontować podłogę. Farba renowacyjna Płytki podłogowe V33 to innowacyjna technologia dla każdego!

Malowanie płytek podłogowych
krok 1

Przygotowanie powierzchni

Rozpocznij od dokładnego umycia podłogi za pomocą środka czyszczącego na bazie sody. Szoruj sztywną szczotką, zwracając uwagę na połączenia płytek. Dokładnie spłucz powierzchnię wodą i pozostaw do wyschnięcia.

krok 2

Czyszczenie

Usuń pozostały kurz i pył z powierzchni podłogi.

krok 3

Zabezpieczenie za pomocą taśmy ochronnej

Przed rozpoczęciem malowania zabezpiecz wszelkie krawędzie malowanej powierzchni za pomocą taśmy malarskiej. Przyklej dobrze taśmę do powierzchni.

krok 4

Malowanie podłogi

Wymieszaj dokładnie farbę za pomocą mieszadła. Farba Renowacja Płytki podłogowe V33 może być nakładana bez warstwy podkładowej. Rozpocznij od malowania krawędzi płytek oraz połączeń za pomocą pędzla, nakładając farbę na niewielkich obszarach.

krok 5

Malowanie podłogi

Kontynuuj malowanie za pomocą wałka. Nakładaj farbę metodą krzyżową, ostatnie pociągnięcie wykonując w kierunku światła.

krok 6

Nakładanie drugiej warstwy

Pozostaw podłoge do wyschnięcia na 3 godz. a następnie nałóż drugą warstwę farby. Po całkowitym wyschnięciu ( 12 godz.) farba będzie odporna na plamy, zabrudzenia, uderzenia i środki czyszczące. Pełne właściwości i odporność powłoka uzyskuje po 20 dniach., do tego czasu należy chronić powierzchnię przed intensywnym użtkowaniem.

Góra strony